pl en

Studio Filmowe KALEJDOSKOP

drukujpowiększpomniejszreset

 

Studio Filmowe Kalejdoskop

 

Studio Filmowe Kalejdoskop, to znany i wielokrotnie nagradzany producent filmów dokumentalnych i fabularnych. W ciągu 30 lat w Studiu powstało ponad 250 produkcji, które zostały nagrodzone ponad setką nagród. Ważnym wydarzeniem była w 1994 roku nominacja do Oscara w kategorii filmów krótkometrażowych za film “89 mm od Europy” w reżyserii Marcela Łozińskiego. Choć statuetka powędrowała wtedy w inne ręce, sama nominacja sprawiła, że Studio stało się znane w środowisku filmowym, na całym świecie.

Właścicielami i członkami Zarządu Kalejdoskopu są doświadczeni producenci: Zbigniew Domagalski, Janusz Skałkowski, Wojciech Szczudło, Piotr Śliwiński. Ich doświadczenie, pasja i niezależność sprawiły, że firma która powstała w 1988 roku, do dziś odnosi sukcesy na polskim rynku i w najbliższych latach planuje rozwój, poprzez inwestycje w nowe produkcje fabularne oraz telewizyjne.

Podejmując nowe wyzwania, Studio kieruje się przede wszystkim profesjonalizmem, ambicjami twórczymi realizatorów promując młodych i zdolnych.

Studio współpracuje z największymi polskimi kanałami telewizyjnymi: Telewizją Polską i TVN, przy znacznym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Firma zrealizowała wiele międzynarodowych koprodukcji, między innymi  polsko-niemiecki film fabularny “Nadzieja” (“Hope”) w reżyserii Stanisława Muchy, wyprodukowany wspólnie z Pandora Film (Niemcy), “Hel” w reżyserii Kingi Dębskiej, we współpracy z In Filmem Praha, czy też film dokumentalny “Komeda – muzyczna ścieżka życia”.

W Studiu powstała ekranizacja “Ślubów Panieńskich” w reżyserii Filipa Bajona z widownią przekraczającą milion widzów.

W 2016 roku wszedł do kin wyprodukowany w Studiu, wielokrotnie nagradzany,  film Kingi Dębskiej pt. “Moje córki krowy”. Widzowie również docenili ten obraz, na który poszło blisko 740 tysięcy widzów.

W październiku 2017 roku wszedł do kin debiut fabularny Macieja Sobieszczańskiego pt. “Zgoda” doceniony już na wielu prestiżowych festiwalach.

 

w górę

Wideo

“Aktorka” film o Elżbiecie Czyżewskiej wchodzi do kin 4 grudnia

Film dokumentalny wyprodukowany przez Studio Filmowe Kalejdoskop pt. "Aktorka" w reżyserii Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej od 4 grudnia będzie można zobaczyć w kinach w całej Polsce.

zobacz więcej

 

Zobacz także:

Galerie

Jubileuszowy pokaz z okazji 25 lat Studia Filmowego Kalejdoskop

18 maja 2013 w Kinie Dokumentu w Domu Sztuki na Ursynowie odbył się pokaz jubileuszowy 25-lecia Studia Filmowego Kalejdoskop. Dokładniej, rocznica ta przypada 30 maja, kiedy to w 1988 roku powstało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Kalejdoskop” sp. z o. o. Zmiana nazwy na Studio Filmowe Kalejdoskop nastąpiła cztery lata później.

zobacz więcej

 

Zobacz także: