pl en

Studio Filmowe KALEJDOSKOP

drukujpowiększpomniejszreset

 

Druga strona plakatu (2010)

niedziela 10-01-2010

To film dokumentalny o przemianach, a jednocześnie wpływach przeszłości, we współczesnym społeczeństwie polskim. A wszystko to opowiedziane poprzez polski plakat.

 

Poprzez historię młodej dziewczyny, która mieszka w Warszawie i studiuje grafikę, widz odkryje teraźniejszość oraz to, jak ważna jest pamięć naszej kultury w tworzeniu nowego oblicza przyszłości. Poprzez jedno z największych osiągnięć graficznych dwudziestego wieku jakim jest polski plakat, nasz film – a bedzie to pierwszy dokument poświęcony temu zjawisku – opowie o społeczeństwie, kulturze i historii we współczesnej Europie.

  • scenariusz : Marcin Latałło
  • reżyseria : Marcin Latałło

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Planowana premiera w TVP2 – pierwszy kwartał 2010 roku.

 

w górę

Filmografia - najnowsze

ZUPA NIC

Bohaterowie hitu „Moje córki krowy”, który w 2015 roku podbił serca publiczności i krytyków, powracają w nowej, zaskakującej odsłonie. Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.

zobacz więcej

 

Zobacz także: