pl en

Studio Filmowe KALEJDOSKOP

drukujpowiększpomniejszreset

 

Nadzieja (2007)

sobota 05-12-2009

NADZIEJA to historia nietypowego szantażu. Dwudziestokilkuletni Franciszek (Rafał Fudalej) jest świadkiem kradzieży cennego obrazu z ołtarza jednego z warszawskich kościołów.

 

Całe zdarzenie rejestruje amatorską kamerą. Złodziejem okazuje się Benedykt Weber (Wojciech Pszoniak), człowiek wpływowy, właściciel galerii i znawca sztuki. Franciszek nie zdradzi Benedykta, ale w zamian za milczenie żąda od niego, by zwrócił skradziony obraz. Niestety, dzieło sztuki znalazło już nabywcę i wkrótce ma opuścić kraj…

WYSTĘPUJĄ: Rafal Fudalej, Kamilla Baar, Wojciech Pszoniak, Zbigniew Zapasiewicz, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Artman, Jan Frycz, Jerzy Trela, Dominika Ostałowska.

PRODUKCJA: Pandora Film Produktion i Studio Filmowe Kalejdoskop
KOPRODUKCJA: Telewizja Polska S.A., Canal+ , WDR, HR, ZDF/3sat
WSPÓŁFINANSOWANIE: Filmstiftung NRW, Eurimages, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmförderungsanstalt, BKM
DYSTRYBUCJA KRAJOWA: Fundacja Film Polski
DYSRYBUCJA ŚWIATOWA: The Match Factory

  • scenariusz : Krzysztof Piesiewicz
  • reżyseria : Stanisław Mucha
  • zdjęcia : Krzysztof Ptak
  • współpraca : 1st as/cast Zbigniew Gruz
  • montaż : Jacek Tarasiuk, Peter Przygodda (supervising editor)
  • opracowanie dźwięku : Michał Dominowski
  • operator dźwięku : Maria Chilarecka
  • muzyka : Max Richter
  • kierownik produkcji: Józef Jarosz, Elke Sasserath
  • producent : Reinhard Brundig, Raimond Goebel, Zbigniew Domagalski

czas : 101 min.
rok produkcji : 2007

Trailer filmu:

 

w górę

Filmografia - najnowsze

ZUPA NIC

Bohaterowie hitu „Moje córki krowy”, który w 2015 roku podbił serca publiczności i krytyków, powracają w nowej, zaskakującej odsłonie. Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.

zobacz więcej

 

Zobacz także: