pl en

Studio Filmowe KALEJDOSKOP

drukujpowiększpomniejszreset

 

Piosenka i życie (2006)

sobota 05-12-2009

„Solidarność” obchodzi, latem bieżącego roku, 25. rocznicę powstania. Ten ruch jest znany na całym świecie dzięki swojej świetlanej przeszłości.

 

Ale jak wygląda dziś? Żeby się tego dowiedzieć, będziemy podróżować po Polsce i spotykać się z osobami, którzy się urodzili w tym samym czasie, gdy powstawała Solidarność i mają bliskie związki z ludżmi, którzy ten ruch tworzyli. Co dzisiejsi dwudziestopięciolatkowie sądzą o walce i ideałach swoich rodziców w latach osiemdziesiątych? Co mają zamiar zrobić z tradycją polityczną w której się wychowali i która została im przekazana? Odpowiedź na te pytania ma istotne znaczenie dla zrozumienia zarówno najnowszej historii Polski, jak i przyszłości Europy.

  • scenariusz : Rafael Lewandowski
  • reżyseria : Rafael Lewandowski
  • zdjęcia : Radek Ładczuk
  • współpraca : Magdalena Daniszewska, Mariusz Tomasz Skałkowski
  • montaż : Jacek Tarasiuk
  • dźwięk : Jarek Wójcik
  • muzyka : Andrzej Smolik
  • producent : Mark Edwards, Janusz Skałkowski

czas : 77 min.
rok produkcji : 2006

 

w górę

Filmografia - najnowsze

ZUPA NIC

Bohaterowie hitu „Moje córki krowy”, który w 2015 roku podbił serca publiczności i krytyków, powracają w nowej, zaskakującej odsłonie. Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.

zobacz więcej

 

Zobacz także: