pl en

Studio Filmowe KALEJDOSKOP

drukujpowiększpomniejszreset

 

W przygotowaniu: Tylko prawda

sobota 28-11-2009

Pomysł i scenariusz filmu: Iwo Kardel. Od najdawniejszych czasów człowiek chciał odróżnić prawdę od kłamstwa i próbował różnych metod, urządzeń i systemów, aby odkryć, co jest, a co nie jest prawdą.

 

Nasz film, to dokument śledczo-kryminalny dotyczący wariografa, znanego również jako  WYKRYWACZ KŁAMSTW. Czy to urządzenie jest wiarygodne i skuteczne ? Na koniec filmu spektakularny pojedynek :super nowoczesna maszyna kontra  człowiek , który potrafi kłamać.

Mamy zamiar przyjrzeć się także innym nowoczesnym urządzeniom do wykrywania kłamstw, niektóre z nich, jak rezonans magnetyczny, budzą obawy, że niedługo można będzie czytać w naszych myślach. Film ten postawi pytania o etyczne aspekty używania tych urządzeń. Czy te nowoczesne urządzenia mogą nam pomóc, zwiększając nasze bezpieczeństwo? Czy wręcz przeciwnie, stworzą zagrożenie dla naszej wolności? Czy współczesny człowiek ma jeszcze szansę na intymność i prywatność? Co te urządzenia świadczą o nas, jako o ludzkości?

Film na etapie kompletowania budżetu. Chcemy aby była to koprodukcja międzynarodowa.

 

w górę

W realizacji - najnowsze

ZABAWA, ZABAWA

Trzy przeplatające się historie kobiet, mających problem z alkoholem. Dorota jest doskonałym prokuratorem. Zasłaniając się immunitetem, stara się unikać odpowiedzialności za wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Mąż, znany polityk, pomaga jej zachować problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli traci cierpliwość. Z kolei szanowana chirurg dziecięcy Teresa przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy będąc pod wpływem alkoholu przychodzi na dyżur. Studentka Magda lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma super pracę, nikt z tego powodu nie robi jej wyrzutów. W pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy na zerwanym filmie dochodzi do tragedii.

zobacz więcej

 

Zobacz także: