pl en

Studio Filmowe KALEJDOSKOP

drukujpowiększpomniejszreset

 

W przygotowaniu: Tylko prawda

sobota 28-11-2009

Pomysł i scenariusz filmu: Iwo Kardel. Od najdawniejszych czasów człowiek chciał odróżnić prawdę od kłamstwa i próbował różnych metod, urządzeń i systemów, aby odkryć, co jest, a co nie jest prawdą.

 

Nasz film, to dokument śledczo-kryminalny dotyczący wariografa, znanego również jako  WYKRYWACZ KŁAMSTW. Czy to urządzenie jest wiarygodne i skuteczne ? Na koniec filmu spektakularny pojedynek :super nowoczesna maszyna kontra  człowiek , który potrafi kłamać.

Mamy zamiar przyjrzeć się także innym nowoczesnym urządzeniom do wykrywania kłamstw, niektóre z nich, jak rezonans magnetyczny, budzą obawy, że niedługo można będzie czytać w naszych myślach. Film ten postawi pytania o etyczne aspekty używania tych urządzeń. Czy te nowoczesne urządzenia mogą nam pomóc, zwiększając nasze bezpieczeństwo? Czy wręcz przeciwnie, stworzą zagrożenie dla naszej wolności? Czy współczesny człowiek ma jeszcze szansę na intymność i prywatność? Co te urządzenia świadczą o nas, jako o ludzkości?

Film na etapie kompletowania budżetu. Chcemy aby była to koprodukcja międzynarodowa.

 

w górę

W realizacji - najnowsze

ZUPA NIC

W sierpniu 2020 roku zaczynamy produkcję "ZUPY NIC", nowego, fabularnego filmu Kingi Dębskiej, autorki kultowego obrazu pt. „MOJE CÓRKI KROWY”.

zobacz więcej

 

Zobacz także: